Finalistlerimiz Belli Oldu

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından 8.cisi düzenlenen Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Ön Jüri Değerlendirme Toplantısı ve Basın Açıklaması 13 Haziran 2019 tarihinde, Kayseri’de gerçekleştirildi.

Yapılan Ön Jüri Değerlendirmesi ile 62 yarışmacının tasarımları titizlikle değerlendirilerek içlerinden 10’u finalist olmaya hak kazandı.

Bu yıl 14 farklı üniversiteden toplam 62 başvuru alınan yarışmanın finaline kalan 10 tasarımcının her biri dokuma kumaş tezgahı, LCW’de Kurumsal Akademi Eğitimi ve Ekim ayında Adana’da düzenlenecek final için sponsor firmalarda tasarımını üretmeye, dokuma stajı yapmaya ve bu firmadan mentörlük almaya hak kazandı.

Finalistler; para ödülü, Premier Vision Fuarı’na katılım hakkı ve iki senelik yurt dışı eğitim bursu kazanabilmek için ilk 3’e girmeye çalışacak.

Adnan ARIÇ (Kipaş Mensucat A.Ş.), Ali Rıza HASOĞLU (Haseki Ev Tekstil Ürn. San. Tic. A.Ş.), Cemal SARAÇ (Bakırlar Tekstil San. ve Tic. A.Ş.), Doç. Havva HALAÇELİ (Çukurova Üniversitesi GSF Tekstil ve Moda Tasarım Böl. Bşk.), Gökhan TANDOĞAN (İskur İplik Kumaş Mens.Tic. A.Ş.), İnci TUŞGÜL (Kimteks Teks. İnş. Tic. ve San. A.Ş.), İsmail ARUSOĞLU (Kıvanç Tekstil San.Tic. A.Ş.), Mete BAĞCILAR (Meteks Moda Dokuma Kumaş San. Tic. Ltd. Şti.) Müge KRESPİ (Profesyonel Tasarımcı), Ömer Ufuk KARAKOÇ (Şirikçioğlu Mensucat San. ve Tic. A.Ş.), Pınar SANDIKÇI (Kipaş Mensucat A.Ş.), Prof. Dr. Feriha AKPINARLI (Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Tekstil Bölümü), Prof. Dr. Günay ATALAYER (İstanbul Aydın Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü), Prof. Dr. Hüseyin Gazi TÜRKSOY (Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü), Prof. Dr. Nesrin ÖNLÜ (Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı), Prof. Dr. Osman BABAARSLAN (Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü), Prof. Dr. Yasemin KORKMAZ (Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü), Sedat TUNCER (Oğuz Tekstil San. ve Tic. A.Ş.), Serdal SIRLIBAŞ (Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri Tic. A.Ş.), Veli ULUSOY (Ulusoy Tekstil San. Tic. A.Ş.), Yrd. Doç. Özge USLUCA ERİM (Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölüm Bşk.) ve Zeki KIVANÇ (Kıvanç Tekstil San. Tic. A.Ş.)’dan oluşan jüri, 62 tasarım arasından şu 10 tasarımcıyı finalist olarak belirledi:

Finalistlerimiz;

(alfabetik sırayla):

– Ada ÇUHADAR

– Aykut ALCI

– Beyaz ATMAN

– Esra BEKİROĞLU

– Fazilet CEYHANLI

– Gizem DEMİREL

– İrem Nur KAMIŞ

– Maide ÖZER

– Sedef Sena GÜLER

– Serdar AKYÜZ