Yurtdışı Eğitim Ödülü

ATHİB 9. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI’nda dereceye giren yarışmacılardan, 2008/2 Sayılı “Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak olan değerlendirme sonrasında Bakanlık tarafından uygun görülmesi halinde 2 (iki) yıl süre ile Yurt dışında Eğitim imkânı verilecektir.

Bahse konu tebliğe https://ticaret.gov.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir.

Yabancı Dil Eğitim Bursu Ödülü

Öncelikle 1. olan finaliste, 2008/2 Sayılı “Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen yurt dışı eğitim bursu hakkını değerlendirebilmesi amacına yönelik olarak, süresi ve içeriği ATHİB Yönetim Kurulu Kararı ile belirlenecek olan “Yabancı Dil Eğitim Bursu” verilecektir.

Yurt Dışı Fuar Ziyareti

10 finaliste, ATHİB tarafından, Uluslararası Premiere Vision Tekstil Fuarı’na katılma imkanı verilecektir. Bu ödül finalistlerin vize, ulaşım, konaklama (oda-kahvaltı), iaşe ve fuar giriş bileti bedellerini kapsamaktadır. Finalistlerin vize alamayarak fuar ziyaretine katılamayacak olması halinde ATHİB sorumluluk kabul etmeyecektir.

Öğretim Üyesi Yurt Dışı Fuar Ziyareti

10 finalistin eğitim gördüğü üniversitenin ilgili bölümünden bir öğretim üyesi davet edilerek, Uluslararası Premiere Vision-Paris Tekstil Fuarı’na katılma imkanı verilecektir. Bu ödül ulaşım, konaklama (oda-kahvaltı) ve fuar giriş ücreti bedellerini kapsamaktadır.