Yurtdışı Eğitim Ödülü

YURT DIŞI EĞİTİM ÖDÜLÜ

ATHİB 11. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI’nda dereceye giren yarışmacılara, 2008/2 Sayılı “Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak olan değerlendirme sonrasında Bakanlık tarafından uygun görülmesi halinde 2 (iki) yıl süre ile Yurtdışında Eğitim imkânı verilecektir.

Bahse konu tebliğe

https://ticaret.gov.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir.

 

YURT DIŞI FUAR ZİYARETİ

10 finaliste, ATHİB tarafından, Uluslararası Premiere Vision Tekstil Fuarı’na katılma imkanı verilecektir. Bu ödül finalistlerin vize, ulaşım, konaklama (oda-kahvaltı), vize alarak fuara katılımı kesinleşen finalistlere iaşe ve diğer ihtiyaçları için günlük 100 € ve fuar giriş bileti bedellerini kapsamaktadır.  (Hangi sebeple olursa olsun fiziki olarak Uluslararası Premiere Vision Tekstil Fuar ziyaretine katılamayan finalistlerin günlük 100 € harcırahı seyahat öncesi verilmiş olsa bile geri ödemesi beklenir.)

10 finalistin, eğitim gördüğü üniversitenin ilgili bölümünden bir öğretim üyesi davet edilerek, öğretim üyesinin Uluslararası Premiere Vision Tekstil Fuarı’na katılımı desteklenecektir. Bu ödül öğretim üyesinin Paris uçak bileti, konaklama (oda-kahvaltı) ve fuar giriş bileti bedellerini kapsamaktadır.

Finalistlerin ve öğretim üyelerinin vize alamayarak fuar ziyaretine katılamayacak olması halinde ATHİB sorumluluk kabul etmeyecektir.