İçeriğe geç Kenar çubuğuna atla Altbilgiye atla

Üniversite Tanıtım Buluşmaları Başladı.

ATHİB 8.Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Üniversite Tanıtım Buluşmaları Başladı.

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından düzenlenen ve bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan “Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması” tanıtımı kapsamında ATHİB temsilcileri tarafından üniversitelerde buluşma toplantıları başladı.

ATHİB temsilcileri belirlenen takvimde 21 ilde 40 bölümde öğrencilerle bir araya geliyor. Öğrenci/tasarımcı merkezli bir yarışma olan, ayrıca dünyanın en prestijli tekstil kumaş fuarı olan Premiere Vision Paris’te ATHİB standında, 10 tasarımcısının işlerini sergileme imkanıyla sunulan yarışma için, tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak adına en önemli yarışmalardan biri haline geldiği söylenebilir.

ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması, 2012 senesinden bu yana aralıksız düzenlenmekte. Genç yetenekleri sektöre kazandırmak adına öğrencilerin yenilikçi tasarımlarına fırsat verilmekte.

Yarışma sonunda finale kalan ürünler, ATHİB üyesi sponsor firmalar tarafından Adana, Kayseri ve Kahramanmaraş’ta üretilmekte. Finalistler, üretimlerini gerçekleştirdikleri firmalarda istedikleri takdirde stajlarını yapabilmekte.

ATHİB 7.Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Finalistleri de üniversitelerde yapılan tanıtım toplantılarına ATHİB temsilcileri ile birlikte katılıyorlar. Tecrübelerini öğrencilerle paylaşıyorlar. Yarışma süreçlerinden ve yarışmanın kendilerine kattıklarından bahsediyorlar.