Üniversite Tanıtım Buluşmaları Başladı.

7.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Üniversite Tanıtım Buluşmaları Başladı.

5

7.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması sürecinde, 3 haftalık yolculuk ile 14 il ve 20 üniversitenin tekstil, moda tasarımı, tekstil mühendisliği bölümleri ziyaret edilecek.

ATHİB GENÇ TASARIMCILARA ULAŞMAK İÇİN YOLLARDA 

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından 2012 yılından beri düzenlenen “ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması” kapsamında üniversite tanıtım buluşmaları başladı. Bölgemizde faaliyet gösteren firmaların tasarım kapasitelerinin arttırılması ve yarattıkları katma değeri arttırmaları amacıyla Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin, tekstil ve tasarım ile ilgili fakültelerinde eğitim alan öğrencilerin sahip oldukları kabiliyet ve yaratıcılıklarını sektöre kazandırmak ve tasarım kültürünün bölgemizde yerleşmesi için yarışmanın bu sene yedincisi düzenlenecek.

Türkiye’de dokuma kumaş tasarımı alanında yapılan ilk ve tek yarışma özelliğine sahip ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın 7.si için, üniversite tanıtımları kapsamında tanıtım seminerleri ve geçen yılın finalistlerinin dokunmuş ürünlerinden oluşan 40 parçalık özel koleksiyon ile 20 üniversitede yarışma tanıtım buluşmalarına start verildi.

4

14 İL VE 20 ÜNİVERSİTE ZİYARETİ 

16 Nisan Pazartesi günü Akdeniz Üniversitesi’nden başlayan yarışma tanıtım buluşmaları kapsamında, Süleyman Demirel Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi programın ilk haftasında ziyaret edilirken, 24 Nisan Salı günü İstanbul Aydın Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi ile devam edecek bilgilendirme seminerleri kapsamında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Çankırı Karatekin Üniversitesi ikinci hafta ziyaret edilecek.

2 1

Seminerlerin son haftasında ise, 3 Mayıs Perşembe günü Mersin Üniversitesi, 7 Mayıs Pazartesi günü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi, 8 Mayıs Perşembe günü ise Çukurova Üniversitesi ile 2018 yılı 7.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Üniversite Tanıtım Buluşmaları sona erecek.

Oldukça yoğun katılımlı geçen ilk haftanın ardından devam eden program kapsamında; yarışma başvuru koşulları aktarılırken, geçen sene dokunan endüstriyel ürünlerin sergilenerek yarışmada geçmiş yılların finalistleri yarışma süreçleri hakkında sunum yapacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 21 HAZİRAN 2018

Yarışmaya katılım hakkındaki tüm sorulara ve online başvurulara sosyal medya kanallarından www.facebook.com/athibdokumayarismasi ve web sitesi üzerinden www.dokumayarismasi.org ulaşılabiliyor.

7.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın son başvuru tarihi ise 21 Haziran 2018.