YARIŞMASI KAPSAMINDA TANITIMLAR İLE 1000 GENCE ULAŞILDI

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından 2012 yılından beri “ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması” adı altında bir yarışma düzenlenmektedir. Bölgemizde faaliyet gösteren firmaların tasarım kapasitelerinin arttırılması ve yarattıkları katma değeri arttırmaları amacıyla Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin, tekstil ve tasarım ile ilgili fakültelerinde eğitim alan öğrencilerin ve yarışma son başvuru tarihi itibariyle mezuniyetlerin üzerinden bir yıl geçmemiş mezunların sahip oldukları kabiliyet ve yaratıcılıklarını sektöre kazandırmak adına yarışmanın bu sene altıncısı düzenlenmektedir.

Bu yıl 6.’sı yapılacak olan ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Üniversite Tanıtımları kapsamında tanıtım Seminerleri ve geçen yılın finalistlerinin ürünlerinin sergilendiği gezici sergimiz ile 10 Şehir gezdik. 10 şehirde 11 üniversite, 11 üniversitede 12 fakülteyi bu kapsamda ziyaret ettik.

Gezici sergimiz ile gerçekleştirdiğimiz üniversite tanıtım seminerleri kapsamında 27 Mart’ta Dokuz Eylül Üniversitesi, 28 Mart’ta Yeditepe Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi, 29 Mart’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi, 30 Mart Gazi Üniversitesi, 31 Mart Kayseri Erciyes Üniversitesi, 3 Nisan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, 4 Nisan Gaziantep Üniversitesi, 5 Nisan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, 6 Nisan Mersin Üniversitesi ve 7 Nisan’da Çukurova Üniversitesi’nde 6.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.

Yarışma hakkında www.dokumayarismasi.org ve sosyal medya kanallarımızdan    www.facebook.com/athibdokumayarismasi bilgi alınabilir.

6.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın son başvuru tarihi 14 Haziran 2017’dir.